Σπίτι
>
προϊόντα
>
Αδιάβροχο δαχτυλίδι ολίσθησης
>
|
|
| Τόπος καταγωγής | Κίνα |
| Μάρκα | CENO |
| Πιστοποίηση | CE,RoHS,ISO9001,UL |
| Αριθμό μοντέλου | ECN000-12P4-11S-IP65 |
ECN260-04P2 is CENO's water-proof slip ring with IP65 rating and 260mm inner bore. Waterproof slip rings are designed for special environments including humidity, corrosion, and underwater applications, solving operational challenges in submerged conditions. They are categorized by protection levels such as IP65, IP67, and IP68. For detailed information, please contact us.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Current & Circuits | 4 circuits * 10A |
| Rating Voltage | 0 ~ 500 VAC/VDC |
| Dielectric strength | ≥1500VAC@50Hz |
| Isolation resistance | ≥5000MΩ@500VDC |
| Contact resistance wave | ≤ 10mΩ |
| Working temperature | -34°C ~ +80°C |
| Working humidity | 60 %RH |
| IP protection grade | IP65 |
| Operating speed | 0 ~ 10rpm |
| Inner diameter | Ø260mm |
| Contact material | Precious Metal |
| Housing material | Aluminium Alloy |
| Lead wire size & length | Customized |
CENO is a technologically advanced company in the slip ring field, specializing in research and development, manufacturing, and sales. We utilize advanced equipment and high-precision test instruments to ensure product quality and reliable performance. Our facility covers 3000 square meters and is located in Shenzhen, China.
ISO9001, CE, RoHS, UL, Explosion-proof
Our engineering team members have more than 10 years of experience in slip ring technology. Operators working on critical procedures are all qualified through internal training programs.
Επικοινωνήστε μαζί μας οποιαδήποτε στιγμή